4 základní typy napájení GPS lokátorů v automobilech a dalších vozidlech

Na rozdíl od vašeho mobilního telefonu nemusíte GPS lokační jednotky často nabíjet. Zabudované modely jednoduše odebírají energii z akumulátoru vašeho vozidla.

Přenosné lokátory stačí nabít jednou za několik měsíců v závislosti na velikosti přístroje a typu baterie.  

1. Zabudovaný přístroj

Zabudovaný GPS lokátor je napojený přímo na elektroinstalaci vašeho vozidla. Není proto nutné jej nabíjet z externího zdroje. Můžete si ale pořídit náhradní akumulátor, který bude dodávat lokátoru energii v případě, že dojde k jeho odpojení od akumulátoru vozidla.

Instalaci zabudovaného lokátoru je potřeba svěřit odbornému automechanikovi. Tento typ GPS lokátorů se skvěle hodí nejen pro osobní automobily, ale i pro nákladní přepravu a na pracovní stroje.

2. Přenosné GPS lokátory

Přenosný typ lokátorů neodebírá energii z akumulátoru vozidla, ale je vybavený vlastní baterií s extrémně dlouhou výdrží. V systému Positrex))) si můžete nastavit, aby vám platforma automaticky zasílala upozornění, pokud klesne kapacita baterie pod 10 %.

U nejmenších přístrojů, určených pro monitorování pohybu motocyklů, kol a čtyřkolek, je potřeba nabíjet baterii jednou měsíčně nebo po ujetí přibližně 2 000 kilometrů. Středně velké baterie v lokátorech pro osobní i nákladní vozidla a stroje postačí nabít jednou za půl roku nebo po 15 000 kilometrech. Největší a nejvýkonnější GPS lokátory jsou vybaveny baterií, kterou stačí nabít dokonce jen jednou ročně nebo po najetí 25 000 kilometrů.

3. Unikátní řešení pro železnice

Geolokátor AxleRing určený pro monitorování polohy železničních vozidel je vybaven unikátním patentovaným technickým řešením. Energii ke svému pohonu získává přímo z pohybujícího se vozu, takže není nutné jej nabíjet. Díky velkému množství energie, které takto získá, může sloužit jako hlavní komunikační prostředek celého vozidla.

4. Využít lze i solární energii

Unikátním způsobem napájení se může pochlubit GPS lokátor TotalFinder SOLAR, jehož baterii lze dobíjet sluneční energií. Jedná se o univerzální přístroj, vhodný do osobních automobilů, ale i zemědělských či stavebních strojů, tramvají i dalších kolejových vozidel a přívěsů či karavanů. V závislosti na způsobu použití může jeho baterie vydržet až 6 let.

GPS lokátory představují nejsnadnější a nejpohodlnější způsob, jak mít přehled o svém vozovém parku. Po počáteční instalaci s nimi nemáte téměř žádnou práci – a některé typy nemusíte vůbec nabíjet nebo je postačí nabít jen jednou za rok.