Domácí vězení pro automobily v Abu Dhabi

Jednoho dne nám do firmy přišel e-mail až z dalekých Spojených arabských emirátů, a to přímo od dopravní policie z Abu Dhabi. Konkrétně bylo poptáváno řešení pro GPS monitorování osobních vozů v „domácím vězení“. Ano, čtete správně, v Abu Dhabi skutečně mohou být i automobily odsouzené k domácímu vězení.

Praxí v tomto emirátu totiž je, že pokud se řidič dopustí dopravního přestupku, což vzhledem k vysokému počtu sporťáků v dané destinaci není nic neobvyklého, hrozí mu kromě vysoké pokuty také dočasný zákaz jízdy s daným vozem.

 

Poušť nebo lokátor!

Tento zákaz úřady vynucují dvěma způsoby. Tou levnější možností je odebrání automobilu svému majiteli a, dle vyprávění místních, odvezení jej na stanovenou dobu „daleko do pouště“. Druhou a zároveň šetrnější variantou, z níž vzešla i poptávka po našich GPS jednotkách, je zaplatit si ponechání svého vozu ve vlastní garáži, přičemž je dovnitř nainstalováno bezpečnostní sledovací zařízení.

V případě nedovoleného pohybu vozu zařízení okamžitě zalarmuje místní policii, která si následně může na nenapravitelného hříšníka došlápnout pomocí online sledování v přímém přenosu.

TotalTracker E-Seal a je GPS sledovací zařízení vyvinuté pro zajištění vozidel.

TotalTracker E-Seal

 

Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že realizace takového projektu neměla svá úskalí. Ne snad z hlediska technologického, koneckonců Positrex))) je pro takový projekt ideální volbou, když zahrnuje veškeré pro dané účely potřebné funkce typu online sledování, střežení vozu či nastavení hlídané geozóny. Doposud jsme však pro řešení projektů volili mezi bateriovými trackery a jednotkami s pevnou instalací.

Jednotka s pevnou instalací logicky nepřicházela v úvahu, protože se jedná pouze o dočasný monitoring, přičemž se mají sledovací zařízení přenášet z vozu do vozu.

Tomu odpovídá verze bateriová. Problém, který je jindy naopak výhodou tohoto řešení, však byla skutečnost, že bateriové přenosné trackery lze z objektu jednoduše odejmout, tedy ponechat v garáži, a dovolit tak majiteli s vozem odjet bez povšimnutí policie.

 

Plomba pro "vězně"

Naši vývojáři tak pro tento účel vyvinuli jednotku TotalTracker E-Seal, která vznikla spojením našeho bateriového TotalTrackeru a speciálního kabelu (interně jej nazýváme jednoduše „plomba“), jenž lze upevnit např. kolem autosedačky, a v případě pokusu o uvolnění zařízení (povolení kabelu či přestřihnutí) nebo pohybu vozu jednotka automaticky zasílá alarm na policii.

V současnosti projekt úspěšně probíhá již více než 2 roky, čítá na několik tisíc našich jednotek LEVEL Systems, a my jsme na něj patřičně hrdí.