Jak na elektronickou knihu jízd? Přenechejte její tvorbu GPS lokátoru

Kniha jízd slouží k evidenci všech důležitých údajů o provozu služebních vozů nebo soukromých vozidel, které používáte k pracovním účelům. Můžete si sice knihu vést i v papírové podobě, ale daleko jednodušší a efektivnější je využívat elektronické údaje, které o pohybu vozidel zaznamenává GPS lokátor.

Se systémem Positrex))) si nemusíte s knihou jízd dělat žádné starosti – můžete ji totiž automaticky vygenerovat na základě informací, které pro vás aplikace neustále monitoruje a ukládá. Ve srovnání s vedením papírové verze knihy jízd si tak ušetříte spoustu času i starostí.

Proč potřebujete knihu jízd?

Jste plátcem DPH nebo neplátce, který nepoužívá paušál? Pak byste bez správně vedené knihy jízd nemohli uplatnit slevu na daních na služební cesty, které svým vozidlem podnikáte. Díky knize jízd navíc automaticky splníte zákonnou povinnost ohledně denních záznamů o dodržování bezpečnostních přestávek při řízení automobilů. Ty si musejí vést nejen řidiči z povolání, ale také každý, kdo vozidla využívá ke služebním účelům.

ridic-pred-dodavkou

Co musí kniha jízd obsahovat?

V knize jízd nesmějí chybět základní informace, jako je datum a čas jízdy, místo jejího zahájení a cílová destinace. Důležitým údajem je i stav tachometru na začátku jízdy a po jejím skončení. Kniha musí obsahovat také detailní informace o všech bezpečnostních přestávkách i o čerpání pohonných hmot.

Kromě provozních údajů musejí být v knize jízd uvedeny i základní informace o typu vozidla, jeho státní poznávací značce a průměrné spotřebě podle technického průkazu. Součástí knihy je také zápis o začátku vaší pracovní činnosti i o zahájení používání vozidla, a případně také o ukončení jeho provozu.

Ušetřete si čas i starosti díky elektronické knize jízd

Ačkoliv si můžete vést papírovou knihu jízd, není to příliš praktické a ve firmách s větším vozovým parkem je použití elektronických zápisů téměř nevyhnutelné. I jako OSVČ však ušetříte spoustu času a starostí, když nebudete muset po každé jízdě zapisovat všechny její detaily do sešitu. K papírové knize jízd má navíc vždy přístup jen ten, kdo ji má s sebou na cestách. Pokud do ní zrovna potřebuje nahlédnout účetní, musí počkat, až se vozidlo vrátí zpět.

Lepší volbou proto je elektronická kniha jízd, ke které se snadno kdykoliv dostanou všechny autorizované osoby. Můžete si sice po skončení každé jízdy manuálně zapisovat všechny informace do elektronické tabulky, ale tím neušetříte téměř žádný čas ve srovnání s papírovou verzí knihy.

Modernějším a pohodlnějším řešením je proto vybavit vaše vozidlo GPS lokátorem, který vám automaticky vygeneruje veškeré informace potřebné k vedení knihy jízd. Pokud se chystáte vyrazit svým soukromým automobilem, stačí si v rozhraní na palubní desce před začátkem jízdy navolit, jestli se vydáváte na pracovní nebo soukromou cestu. O vše ostatní se už systém postará za vás.

Usnadněte si administrativu díky moderním technologiím

V dnešní době je zbytečné trávit čas manuálním zapisováním všech informací do papírové knihy jízd nebo elektronických tabulek. Spolehněte se raději na moderní GPS lokátory propojené se systémem Positrex))) – a ušetřený čas věnujte rozvoji vašeho podnikání v oblasti, kterou nelze tak snadno automatizovat.