Využití GPS monitoringu v taxislužbě

Vést taxislužbu je složité a často nevděčné povolání. Naši zákazníci se nejčastěji potýkají s problémy růstu nákladů a krácení příjmů z důvodu černých jízd svých řidičů. Řidiči buď krátí zisky firmy vypínáním taxametru a inkasováním peněz „do kapsy“, nebo využívají firemní vůz a s ním i pohonné hmoty k soukromým účelům. GPS monitoring našim zákazníkům nabízí veškerý přehled o jejich vozech, konkrétních jízdách a stylu jízdy svých řidičů.

 

V čem může být Positrex))) pro taxislužbu užitečný?

 

taxi 

Veškerý přehled o vozech na jednom místě

Veškeré informace o každém automobilu online, nezávisle na taxametru. Služba nabízí možnost sledovat vozy na mapě a podívat se na historii jednotlivých jízd kdykoli a odkudkoli. Majitelé si tak mohou porovnat údaje z taxametru se skutečností a omezit tak černé jízdy.

 

Automaticky vám vytvoří knihu jízd

Systém automaticky zaznamenává každou jízdu vozidla a generuje knihu jízd, kterou lze jednoduše vyexportovat do PDF, excelového formátu XLS a dalších (XML, PNG, GPX). Zákazníkovi a jeho řidičům tak odpadá zdlouhavé a náročné papírování.

 

Sleduje spotřebu a upozorní na servis

Služba nabízí možnost zaznamenat každé natankování vozidla, a to buď ručně, nebo lze importovat údaje z vybraných tankovacích karet (CCS, SHELL, OMV). Positrex))) vám dle toho vypočítá reálnou průměrnou spotřebu vozu a porovná s dalšími naměřenými hodnotami.

 

taxi_kvalita

Zhodnotí kvalitu jízdy řidiče

Z času na čas si také zákazníci stěžují na divokou jízdu řidičů. Funkce kvalita jízdy hodnotí řidičské umění a porovnává jízdy jednotlivých řidičů. Díky tomu lze ohlídat, jak divoce řidič s vozem zachází a z dlouhodobého hlediska lze dosáhnout významného poklesu úrovně opotřebení vozidla snížení nákladů na servis.

 

Mějte pod kontrolou, kdo vůz řídí

S drobným příplatkem je rovněž nabízena instalace bezkontaktní čtečky čipů pro identifikaci řidiče. V praxi to vypadá tak, že každý řidič obdrží čip, kterým se před nastartováním vozu musí identifikovat. Pokud se tak nestane, vůz se buď nedá vůbec nastartovat, nebo jednotka majiteli zahlásí neautorizovanou jízdu. To napomáhá k lepší kontrole kdo vůz řídil a v jakém stavu vůz vrátil.

 

GPS monitoring v taxislužbách

 

Příklad jednoho z našich klientů, majitele taxislužby v Mělníku

Libor M. (51)

- majitel taxislužby s 8 vozy 

Hlavní problémy:

 • Řidiči vypínají taxametr, když vozí své známé – krácení výdělků
 • Řidiči používají vůz k osobním potřebám – růst nákladů na palivo, opotřebení
 • Ruční vyplňování knihy jízd pro každý vůz na každý den zvlášť – zdlouhavé a často chybně vyplněné
 • Řidiči po sobě nechávají spoušť ve vozech

LiborObjednávka:

VehicleTracker s pevnou instalací pro všechna auta, s bezkontaktní identifikací řidiče a tarifem Positrex.

Vyřešilo:

 • Automatická kniha jízd – knihu jízd si majitel exportuje v PDF každý měsíc
 • Přesně naměřená kilometráž a vyobrazení všech jízd na mapě
 • Identifikace řidiče – řidič musí přiložit čip, jinak se auto nenastartuje

Výsledek:

 • Méně byrokracie
 • Významná úspora nákladů na pohonné hmoty
 • Navýšení zisku (ze „zamlčených“ zakázek)
 • Eliminace zneužívání vozu

Výhoda navíc:

 • Kontrola způsobu zacházení s vozem -> funkce Hodnocení řidiče

 

Zajímá vás více informací o našich GPS lokátorech nebo systému Positrex))) . Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi vaše dotazy zodpovíme a poradíme vám s výběrem.