FAQ

 

Jaké objekty mohu v systému Positrex))) sledovat?

Sledovat můžete v podstatě cokoliv. Použití je velice široké a záleží na vás, co, kde a jak často potřebujete monitorovat. Jde jen o to zvolit správnou velikost GPS modulu. Službu lze použít ke sledování a monitorování osobních a nákladních automobilů, přívěsů, motocyklů, vlakových souprav, letadel, stavebních či zemědělských strojů. Sledovat můžete i osoby, jako třeba kurýry a jimi převážené zásilky, na kterých vám záleží, nebo lze i jednoduše sdílet vlastní polohu během dobrodružných výprav. 

Co všechno Positrex))) umí?

Nejen, že budete přesně vědět, kde se váš majetek nachází, Positrex))) toho nabízí daleko víc. Umí pro vás sledovat i teplotu, vlhkost, otřesy, překročení rychlosti, popř. náklon a náraz*. V případě, že si budete vést evidenci, systém Vám pohlídá i pravidelné kontroly a servis ať už se jedná o mobilní nebo statické zařízení.

* u měření vlhkosti, otřesu, náklonu a nárazu záleží na typu výrobku a nastavené konfiguraci.  

 V jakých zařízeních lze aplikaci Positrex))) používat?

Positrex lze využívat ve všech zařízeních - počítačích, laptopech, telefonech i tabletech. Webová aplikace podporuje Mac i Windows, pro mobilní zařízení je k dispozici bezplatná aplikace pro telefony/tablety (Apple iOS a Android). Záleží však na zakoupeném tarifu. Tarif Positrex LITE nabízí “pouze” aplikaci pro mobilní zařízení.

 Jaké má Positrex))) pokrytí?

Naše řešení komunikuje skrze GSM (mobilní síť), která má pokrytí téměř po celém světě. Jinak řečeno, kdekoli je mobilní signál, tam jednotky vysílají online. Jednotka však snímá a ukládá data do vnitřní paměti i tam, kde signál není. Jakmile se poté dostane znovu na signál, veškerá nasbíraná data zašle do systému.

Musím tedy v zahraničí využívat služeb jiného operátora?

Ne. Systém funguje ve všech sítích bez ohledu na operátora. Záleží tak pouze na tom, jaký tarif si u nás platíte. Více info zde: (link tarify)

Může jeden účet ovládat více uživatelů?

Tuto funkci umožňuje pouze tarif Positrex. Při koupi služby se kupujícímu automaticky vygeneruje účet administrátora, který následně může nadále libovolně vytvářet „podúčty“ s různými přístupovými právy (pro editaci či pouze pro čtení apod.).

Tarif Positrex LITE navýšení počtu uživatelů neumožňuje. 

Co je to geozóna?

Geozóna je oblast, kterou si můžete libovolně nastavit podle svých potřeb a nechat ji naším systémem hlídat. Pokud například sledovaný objekt (třeba auto) vybrané území opustí nebo naopak navštíví, přijde vám informační push notifikace/SMS/e-mail. Takže nic nepropásnete.

Jak nainstaluji GPS jednotku?

V případě bateriových jednotek není třeba odborné instalace. Můžete je umístit do kapsy, do zavazadla, do některé z přihrádek vozidla, motorky nebo vložit kamkoli do zásilky. Jednotky TotalFinder a TotalTracker navíc můžete k danému objektu připevnit pomocí silného magnetu. Při instalaci je také dobré myslet na přístupnost. Přeci jen sem tam se ty baterie musí nabít.

U jednotek s pevnou instalací je již odborná instalace vyžadována. Instalaci lze objednat buď na centrále LEVEL Systems v Náchodě nebo u smluvních partnerů (link na instalační místa).

Jaká je výdrž bateriových jednotek?

Výdrž jednotek závisí na vybraném typu jednotky (viz detaily k daným jednotkám) a zvoleném profilu sledování.

Kam se bateriová jednotka umisťuje?

Z praxe víme, že by se jednotka neměla umisťovat dovnitř čtyřstěnného železného či jiného vodivého předmětu, který by mohl rušit příjem signálu. Jedná se zejména o kontejnery nebo plechové krabice. Kabina vozu, kufr či prostor pod sedadlem motocyklu do této specifikace nepatří a naopak to jsou místa, kam se jednotka nejčastěji
umisťuje.

Jak budu za Positrex platit?

K dispozici je platba měsíčně zpětně nebo předplatné čtvrtletní, půlroční, roční. Faktury jsou zasílány v elektronické podobě na zvolený email.

Mohu si Positrex bezplatně vyzkoušet?

Ano na www.positrex.eu klikněte na odkaz prohlídka systému.

Mohu do GPS jednotky vložit vlastní SIM kartu?

Jednotky dodáváme se speciální datovou SIM, která funguje (v závislosti na zvoleném tarifu) ve většině zahraničních států. Její provoz je optimalizován pro použití v GPS jednotce. Nahrazení za jinou SIM nemá technické opodstatnění, je možné jen ve speciálních případech, musí být schváleno již při nákupu jednotky. Dodatečná výměna SIM není uživatelsky možná. Rozebrání jednotky znamená ztrátu záruky (viz VOP na www.positrex.eu).