Česky

Monitoring Železniční doprava

Provoz vlakových souprav a vagonů je nákladná a náročná práce. Proto náš vývojový tým připravil řešení, které perfektně sedí pro potřeby železnic. Se systémem Positrex))) budete mít vše pod kontrolou.

 

Tyto a další otázky jsou každodenně kladeny majiteli kolejových vozidel, leasingovými společnostmi nebo železničními společnostmi. On-line sledování majetku, který nemá vlastní zdroj elektrické energie , je problém hlavně proto, že vozy jsou „v terénu“ po dobu několika měsíců nebo let a neexistuje způsob, jak udržovat externí baterie.

 

Díky řešení společnosti LEVEL Systems můžete mít všechny potřebné informace v reálném čase každý den 24/7 z každého vozu ve vašem kolejovém parku. Naše zařízení mají extrémní kapacitu baterie a mohou fungovat až 6 let bez výměny baterie nebo jejího nabíjení.

Positrex))) pomáhá každý den


Záznam o provozu a evidenci oprav

Již nemusíte mít několik systémů, abyste pokryli všechny své potřeby. Systém Positrex))) eviduje záznamy o pohybu a průběžné náklady na opravy. Získáte tak vynikající evidenci a přehled o efektivitě provozu všech vagonů. Navíc vás systém vždy ve správný čas upozorní na nutnost servisní prohlídky a to buď podle doby provozu, nebo podle najetých kilometrů. Správné načasování údržby vám ve výsledku uspoří miliony.

Včasná detekce závad a předcházení škod

Poruchy vagonů mívají mnohdy fatální následky. Snadno může dojít k přehřátí ložiska, zablokování osy nebo vytloukání kolejnic z důvodu plochosti kola. Díky včasnému odhalení závad zabráníte možnému neštěstí. Jako bonus získáte vedení evidence nárazů typických pro případ hrubého zacházení s vagony.

Monitoring hodnot změřených ve vagonu

Systém Positrex))) monitoruje celou řadu důležitých hodnot. Vidíte stav naložení vagonu, tlak v brzdovém systému, stav otevření uzávěrů, teplotu a vlhkost nákladu v průběhu přepravy.

Ochrana proti krádeži

Zloději se bohužel nevyhýbají ani železnicím. Positrex))) nabízí řešení, díky kterému snadno najdete ztracený vagon. Systém navíc umožňuje identifikaci všech dvojkolí a jejich kilometrových proběhů. Pokud by tedy došlo k neoprávněné manipulaci, vy se o tom dozvíte. Dokonce budete vědět i to, kde a kdy k záměně dvojkolí došlo a můžete poskytnout všechny potřebné detaily policii.

Robustní provedení zařízení

Robustní provedení zaručuje, že zařízení, které je upevněno k vagonu, zůstane nepoškozeno. Umístění navíc vždy plánujeme tak, aby jednotky byly skryté v podvozku pod vagonem. Minimalizuje se tak riziko možného poškození vandaly.

Snadná a bezpečná instalace

Každý vagon je konstruován jinak a dříve bylo těžké najít vhodné místo, kam zařízení umístit. Positrex))) tento problém vyřešil a nabízí unikátní řešení. Naše jednotka je konstruovaná pro bezpečnou a velmi snadnou instalaci. Stačí spojit dvě části do sebe okolo osy nebo pomocí silného magnetu.Ukázky z prostředí systému

Celkový pohled na vaše vlakové soupravy

Během okamžiku máte přehled o lokalizaci vlaků v reálném čase. V systému Positrex))) vám k tomu stačí pouze jedno kliknutí. Systém ukazuje vlaky a jejich lokalizaci na železniční mapě. Můžete také použít filtry v seznamu a zobrazit jednotlivé vlaky podle zvolených kritérií.

Lokalizace vagonů

Systém Positrex))) informuje o aktuální lokalizaci všech vašich lokomotiv a vagonů v reálném čase. Vidíte jejich lokalizaci na speciální mapě, která zobrazuje železnice a zastávky včetně standardních údajů, jako jsou silnice a města.

Hardware, který používáme

Positrex AxleRing

Revoluční řešení pro sledování vlakových souprav a vagonů

  • Generátor (sběrač) energie
  • Počítadlo otáček
  • Senzory náprav

Positrex TotalFinder

Nevídaná síla pro sledování

  • 6 let & 300 000 km
  • Nepotřebuje instalaci
  • Varování při otřesech a náklonu

Budoucnost

Železniční doprava je velmi šetrná k životnímu prostředí, tichá a neobtěžuje okolí tolik jako automobily. Zůstává však stále velmi drahá, a proto zákazníci upřednostňují jiná řešení. Trendem dneška je maximálně automatizovat všechny procesy spojené s provozem železnice. Jen tak se stane rychlejší, levnější a konkurenceschopnější vůči ostatním druhům dopravy.

Kontaktní formulář:


Osobní údaje budeme zpracovávat po dobu 2 let od jejich vložení do tohoto formuláře. Po 2 letech data anonymizujeme. Právním titulem je náš oprávněný zájem (nabídka produktů, služeb, reakce na projevený zájem, zodpovězení dotazů) jakožto správce, který pro tento případ nepotřebuje souhlas se zpracováním osobních údajů. V případě, že zaškrtnete také volbu "Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení po dobu 2 let", budeme Vám zasílat i další obchodní sdělení (informace o novinkách, průzkum trhu).

Odvětví

O nás

Newsletter

© 2019 Positrex by LEVEL Systems
Positrex by LEVEL Systems LEVEL Systems
Created by Beneš & Michl