FAQ

Máte otázky k systému Positrex))) ? Níže naleznete odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků. Pokud nenaleznete odpověď právě na vaši otázku, neváhejte a kontaktujte nás!

 

Jaké objekty mohu v systému Positrex))) sledovat?

Sledovat můžete v podstatě cokoliv. Použití je velice široké a záleží na vás, co, kde a jak často potřebujete monitorovat. Jde jen o to zvolit odpovídající GPS lokátor. Službu lze použít ke sledování a monitorování osobních a nákladních automobilů, přívěsů, motocyklů, vlakových souprav, letadel, stavebních či zemědělských strojů. Sledovat můžete i osoby, jako třeba vaše děti na škole v přírodě, nebo si vezměte GPS tracker s sebou na dobrodružné cesty a sdílejte vlastní polohu pro klid vaší rodiny.

Co všechno Positrex))) umí?

Nejen, že budete přesně vědět, kde se váš majetek nachází, Positrex))) toho nabízí daleko víc. Umí sledovat i teplotu, vlhkost, otřesy, překročení rychlosti, popř. náklon a náraz*. Pro využití v dopravě navíc automaticky generuje knihu jízd, sleduje styl jízdy řidiče, střeží před krádeží a hlídá vámi nastavené geozóny. V případě, že si budete vést evidenci, systém Vám pohlídá i spotřebu a pravidelný servis.

* u měření vlhkosti, otřesu, náklonu a nárazu záleží na typu výrobku a nastavené konfiguraci.  

 V jakých zařízeních lze aplikaci Positrex))) používat?

Positrex lze využívat ve všech běžně využívaných elektronických zařízeních - počítačích, laptopech, telefonech i tabletech. Webová aplikace podporuje Mac i Windows, pro mobilní zařízení je k dispozici bezplatná aplikace pro telefony/tablety Apple iOS a Android. Záleží však na zakoupeném tarifu. Tarif Positrex LITE nabízí “pouze” aplikaci pro mobilní zařízení.

 Jaké má Positrex))) pokrytí?

Naše řešení komunikuje skrze GSM (běžnou mobilní síť), která má pokrytí téměř po celém světě. Jinak řečeno, kdekoli je mobilní signál, tam jednotky vysílají online. Jednotka však snímá a ukládá data do vnitřní paměti i tam, kde signál není. Jakmile se dostane znovu na signál, veškerá nasbíraná data okamžitě zasílá do systému.

Musím tedy v zahraničí využívat služeb jiného operátora?

Ne. Systém funguje ve všech světových sítích bez ohledu na operátora. Záleží tak pouze na tom, jaký tarif si zvolíte.

Může jeden účet ovládat více uživatelů?

Tuto funkci umožňuje pouze tarif Positrex. Při koupi služby se kupujícímu automaticky vygeneruje účet administrátora, který následně může nadále libovolně vytvářet „podúčty“ s různými přístupovými právy jako např. pro editaci či pouze pro čtení apod.

Tarif Positrex LITE navýšení počtu uživatelů neumožňuje. 

Co je to geozóna?

Geozóna je oblast, kterou si můžete libovolně nastavit podle svých potřeb a nechat ji naším systémem hlídat. Pokud například sledovaný objekt (třeba auto) do geozóny vstoupí nebo ji naopak opustí, přijde vám informační push notifikace/SMS/e-mail. Jsou všechna auta zpátky na firemním parkovišti? Neopustil žádný z mých vozů hranice ČR? V kolik hodin vyrazila manželka do práce či dcera ze školy? Tyto a spoustu dalších otázek vyřeší tvorba geozón za vás.

Jak nainstaluji GPS jednotku?

V případě bateriových jednotek není třeba odborné instalace. Jednoduše ji lze umístit do kapsy, do zavazadla, do některé z přihrádek vozidla, motorky nebo vložit kamkoli do zásilky. Jednotky TotalFinder, TotalFinder SOLAR a TotalTracker navíc můžete k železným objektům připevnit pomocí silného industriálního magnetu. Při umisťování je dobré myslet na přístupnost. Přeci jen se sem tam ty baterie musí nabít.

U jednotek s pevnou instalací je odborná instalace vyžadována. Instalaci lze objednat buď na centrále LEVEL Systems v Náchodě nebo u našich smluvních partnerů.

Jaká je výdrž bateriových jednotek?

Výdrž jednotek závisí na vybraném typu jednotky (viz detaily k daným jednotkám) a zvoleném profilu sledování. V případě naší největší bateriové jednotky TotalFinder dosahuje výdrž na jedno nabití až několika let.

Kam se bateriová jednotka umisťuje?

Z praxe víme, že by se jednotka neměla umisťovat dovnitř čtyřstěnného železného či jiného vodivého předmětu, který by mohl rušit příjem signálu. Jedná se zejména o kontejnery nebo plechové krabice. Kabina vozu, kufr či prostor pod sedadlem motocyklu do této specifikace nepatří a naopak právě do těchto míst jsou jednotky nejčastěji umisťované.

Jak budu za Positrex platit?

K dispozici je platba měsíčně zpětně nebo čtvrtletní, půlroční či roční předplatné. Faktury jsou zasílány v elektronické podobě na zvolený email.

Mohu si Positrex bezplatně vyzkoušet?

Samozřejmě. Na stránce www.positrex.eu klikněte na odkaz prohlídka systému a zdarma vyzkoušejte veškeré funkcionality, které služba nabízí.

Mohu do GPS jednotky vložit vlastní SIM kartu?

Jednotky dodáváme se speciální datovou SIM, která funguje (v závislosti na zvoleném tarifu) ve většině zahraničních států. Její provoz je optimalizován pro použití v GPS jednotce. Nahrazení za jinou SIM nemá technické opodstatnění, je možné jen ve speciálních případech, musí být schváleno již při nákupu jednotky. Dodatečná výměna SIM není uživatelsky možná. Rozebrání jednotky znamená ztrátu záruky.